Naprawa szyb

W sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia szyby samochodowej wielu właścicieli martwi się, że będą musieli ponieść koszty wymiany całej szyby na nową. Jednakże obecne technologie pozwalają już na naprawę uszkodzeń, których średnica nie przekracza 24 mm, a więc wielkości monety pięciozłotowej. Uszkodzenie takie można łatwo usunąć, a szyba w tym miejscu będzie gładka i wytrzymała, choć może pozostać ślad po naprawie.

Decydując się na naprawę szyby samochodowej masz zapewnione:

Trzeba jednak pamiętać, że sukces naprawy szyby zależy od tego, w którym miejscu zostało zlokalizowane uszkodzenie oraz od tego jak szybko po uszkodzeniu zgłosimy się do naprawy.

Wymiana szyb

Oferujuemy likwidację szkód w ramach ubezpieczenia Auto Szyba.

Szyby samochodowe muszą być wytrzymałe, żeby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Niestety dość często narażone są one na uszkodzenia, które powodują utratę nie tylko walorów estetycznych, ale także wytrzymałości.

W związku z tymi uszkodzeniami konieczna się więc staje wymiana takiej uszkodzonej szyby na nową. Zamontowana nowa szyba powinna spełniać obowiązujące prawnie wymagania techniczne.

Wymianę szyby przeprowadza się w ciągu ok. 1 godziny. W zależności od zastosowanych materiałów i od tego, która szyba była wymieniana, trzeba po montażu nieco odczekać, żeby można było odjechać. Zastosowane środki chemiczne muszą bowiem wyschnąć, żeby uzyskać maksymalne parametry wytrzymałościowe.

Pamiętaj, nawet niewielkich uszkodzeń nie można lekceważyć, bo od wytrzymałości szyby zależy bezpieczeństwo podróżowania.

Klejenie szyb

Nowoczesne technologie pozwalają na szybkie usuwanie niektórych usterek na szybach samochodowych bez konieczności demontażu szyby i wymiany jej na nową. Jedną z metod usuwania usterek jest klejenie szyb samochodowych.

Dzięki tej technologii można usunąć powstałe uszkodzenia na szybie i odzyskać możliwość bezpiecznego podróżowania, gdyż szyba odzyskuje dawną wytrzymałość.

Żeby jednak można było rozpocząć proces klejenia szyby, to uszkodzenie musi spełniać pewne warunki. Przede wszystkim nie może znajdować się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. Uszkodzenie nie może także wchodzić pod uszczelkę czyli dochodzić do brzegów szyby. Nie może to być także uszkodzenie stare, ani zbyt duże – pęknięcie nie może mieć więcej niż 20 mm długości, a odprysk 24 mm średnicy.
Jeśli te warunki są spełnione to szybę można skleić.

Polerowanie szyb

Zdarza się, zwłaszcza na przedniej szybie samochodowej, że powstają na niej mikrorysy. Nie powodują one zmian w wytrzymałości szyby, a więc nie wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżowania samochodem. Są jednak nieestetyczne, a w słoneczny dzień, gdy jedziemy pod słońce mogą skutecznie zaburzać widzenie powodując oślepiające rozproszenie światła.

Na szczęście takie rysy na szybach samochodowych można szybko i bezpiecznie usunąć. Do polerowania używane są specjalne pasty polerskie i narzędzia, które poprzez starcie minimalnej warstwy szyby pozwalają na usunięcie rys.

Dzięki polerowaniu także obszaru wokół uszkodzeń szyba zyskuje jednolitą strukturę. Po wykonanej usłudze szyba znów wygląda jak nowa, a kierowca odczuwa wysoki komfort jazdy, gdyż nic nie zaburza jego pola widzenia.

Montaż szyb

Od sposobu montażu szyby samochodowej zależy bezpieczeństwo podróżujących nim osób. W związku z tym, w przypadku konieczności wymiany szyby trzeba uważnie przyjrzeć się sposobowi, w jaki nowa szyba zostanie zamontowana.

Montaż szyb wiąże się z koniecznością ponownego zamocowania klipsów i uszczelek oraz użycia środków chemicznych, które pozwolą na szczelne i trwałe przymocowanie szyby do karoserii. Trzeba pamiętać, że zaraz po montażu nie można od razu jechać samochodem, gdyż zastosowane specjalne środki chemiczne muszą wyschnąć, żeby uzyskać odpowiednią wytrzymałość gwarantującą bezpieczeństwo użytkowania.

Najlepiej wymiany takiej dokonać u profesjonalisty, a więc w serwisie, który zajmuje się kompleksowo sprawami związanymi z naprawami i wymianami szyb samochodowych. Warto również zapytać, czy dany serwis udziela gwarancji na wykonaną usługę montażu.

Przyciemnianie szyb

Auto Szyby
ul. Glińskiego 18
84-239 Bolszewo
k/ Wejherowa
tel. 531-588-808
autoszyby-wejherowo@wp.pl